Różnice między pudrem mineralnym, a zwykłym

Modna na naturalne kosmetyki coraz częściej dotyczy również kosmetyków do malowania. Cienie do powiek, pudry czy pomadki wyprodukowane w oparciu o składniki pochodzenia naturalnego można co prawda robić samodzielnie w domu, jednak równie skuteczne są naturalne kosmetyki wyprodukowane przez wiodące marki.

 

Idealne pokrycie bez efektu maski

Kosmetyki naturalne do twarzy, zwłaszcza pudry, powinny być oparte o składniki, które spełnią różne oczekiwania użytkowników pomagając im zadbać o urodę. Tak jest w przypadku pudrów mineralnych, w których wykorzystano naturalne pigmenty oraz sproszkowane składniki mineralne. W odróżnieniu od tradycyjnych pudrów do twarzy, które występują w postaci prasowanej i sypkiej, pudry mineralne są zawsze pudrami sypkimi. Sypka konsystencja pudru mineralnego jest równoznaczna z tym, że w jego składzie nie znajduje się woda. Podstawowym składnikiem, jaki zawiera puder mineralny, jest tlenek tytanu, jaki się znajduje również w kremach zalecanych do stosowania przy dużej ekspozycji na promienie słoneczne. W jego składzie pojawia się także tlenek cynku, stosowany w kosmetykach pielęgnacyjnych dla dzieci, oraz mika czy tlenek żelaza. Zatem oprócz właściwości kryjących taki puder może również pomóc w dbaniu o cerę, zastępując m.in. kremy odżywcze czy kryjące.

Pudry sypkie – koloryzacja czy coś więcej

Pudry matujące do twarzy mogą być pudrami prasowanymi, sypkimi oraz pudrami w kulkach. O ile puder mineralny należy nakładać specjalnym pędzlem, o tyle w przypadku pudrów tradycyjnych można stosować również specjalny puszek, a sam pędzel jest zalecany jedynie do aplikowania pudrów w kulkach. Pudry rozświetlające oraz brązujące należy nakładać jedynie na wybrane partie twarzy, z kolei tradycyjny puder sypki może być stosowany na całym ciele. Większość pudrów powinna mieć odcień zbliżony do kolorytu cery. Wyjątkiem jest puder prasowany, który powinien jaśniejszy od podkładu lub transparentny, bowiem jego zadaniem jest jedynie zmatowienie twarzy a nie dodawanie jej kolorytu. Na popularności zyskują również pudry ryżowe oraz bambusowe. Takie pudry, dające efekt zmatowienia twarzy, są zazwyczaj transparentne.

16 thoughts on “Różnice między pudrem mineralnym, a zwykłym

  1. Właśnie rozważałam ostatnio kupno pudru mineralnego. Ostatecznie zdecydowałam się na zwykły, prasowany. Dużo dobrego słyszałam o pudrach ryżowych.

  2. Nigdy jeszcze nie próbowałam mineralnego, więc mi osobiście ciężko jest mieć porównanie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.