Pomysł na biznes dla kobiet: sklep internetowy

Masz już dosyć pracy na etacie? A może chcesz wrócić na rynek po urlopie wychowawczym czy dłuższej przerwie zawodowej? Nie musisz wybierać mniejszego zła i pracować bez satysfakcji, tylko po to, aby zarabiać pieniądze. Otwórz własny sklep internetowy! W dobie nowych technologii założenie e-biznesu niewiele kosztuje, dlatego zacznij rozwijać swoją pasję i czerp satysfakcję z pracy!

Zalety posiadania sklepu internetowego

Rynek e-commerce w Polsce dynamicznie się rozwija – z roku na roku roś w tempie kilkunastu procent. Przybywa również sklepów internetowych. Dlaczego? Ponieważ polscy konsumenci coraz chętniej robią zakupy w sieci. Z pewnością sama wielokrotnie zamawiałaś produkty w Internecie. Doskonale wiesz, jakie jest to wygodne – bez wychodzenia z domu możesz porównać ceny w wielu sklepach i zamówić swój wymarzony przedmiot. Dlatego sama powinnaś pomyśleć o założeniu sklepu internetowego. Dla kobiet otworzenie e-przedsiębiorstwa jest szansą na przerwanie monotonii i samorealizację. To świetny pomysł na biznes zarówno dla osób niezadowolonych z pracy na etacie, pań z dłuższą przerwą zawodową, jak i młodych mam. Dlaczego? Ponieważ możesz realizować swoją pasję – sprzedawać produkty, na których się znasz i to według własnego pomysłu. Ponadto nie musisz dostosowywać się do wymogów pracodawcy – sama zarządzasz swoim czasem. Przykładowo, pójście na wizytę z dzieckiem do lekarza nie będzie dla Ciebie problemem, bo to Ty decydujesz kiedy i ile pracujesz. Pewnie nurtuję Cię jedno pytanie: jak mam założyć sklep internetowy skoro nie mam na to wystarczających środków finansowych? Dzisiaj na rynku jest wiele rozwiązań, które umożliwiają otwarcie e-biznesu praktycznie bez kapitału początkowego. Tak naprawdę, aby zacząć sprzedawać w sieci, potrzebujesz jedynie: komputera, dostępu do Internetu, telefonu komórkowego i oczywiście oprogramowania pod e-sklep. Ponadto zawsze możesz skorzystać z dotacji na własną działalność z Urzędu Pracy czy Unii Europejskiej.

Sklep internetowy bez kapitału początkowego

Rozwiązaniem, które umożliwia założenie e-biznesu niskim kosztem, jest platforma na abonament. Zakładasz sklep internetowy, a w zamian za płatność niskiej miesięcznej raty otrzymujesz pełne narzędzie do sprzedaży. Konfigurujesz witrynę, za pomocą webmasterskiego edytora dostosowujesz grafikę do swoich potrzeb, integrujesz e-sklep z niezbędnymi systemami (np. kurierami, szybkimi płatnościami) i w ciągu dwóch tygodni możesz zacząć sprzedawać. Ważne jest to, że wszystko możesz zrobić samodzielnie. Oprogramowanie na abonament jak Sky-Shop.pl zaprojektowane jest z myślą o użytkownikach, czyli o Tobie. 😉 Panel administracyjny sklepu jest intuicyjny, a w razie pytań do Twojej dyspozycji dostępny jest dział Obsługi Klienta. Ponadto technicy zajmują się hostingiem, bezpieczeństwem i rozwojem oprogramowania. Ty jedynie prowadzisz swój e-biznes i go promujesz. Twój problem został rozwiązany, wiesz jak otworzyć sklep internetowy niewielkim kosztem. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, która może na początku budzić Twoje wątpliwości, a mianowicie: co sprzedawać w Internecie? Pomysł na biznes dla kobiet i inspiracje znajdziesz poniżej.

Pomysł na sklep internetowy

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w e-commerce, powinnaś działać w branży, na której się znasz. Sprzedawaj produkty związane z Twoją pasją! Dzięki temu staniesz się ekspertką w branży oraz zapewnisz swoim klientom profesjonalną Obsługę Klienta. Nadal nie wiesz co sprzedawać w sieci? W takim razie poznaj trzy „kobiece” sklepy internetowe, działające na oprogramowaniu Sky-Shop.pl i znajdź swój pomysł na biznes!

1. Cottonove Love
cottonove love

To sklep internetowy z produktami hand made, a ściślej z ręcznie robionymi świecącymi kulkami – cotton balls. Jeśli masz zdolności artystyczne, to możesz zacząć je wykorzystywać w biznesie. Zmonetyzuj swoją pasję i otwórz sklep internetowy z rękodziełem! W ten sposób wejdziesz w niszę, gdzie konkurencja jest znacznie mniejsza.

2. Mum Ciuch

mumciuch

Tym razem przedstawiamy pomysł na własny e-biznes dla młodych mam. Mum Ciuch to sklep internetowy, który łączy w sobie czas związany z oczekiwaniem na maleństwo oraz okres dorastania pociechy. W tym e-sklepie można znaleźć zarówno odzież ciążową, jak i ubranka oraz zabawki dla dzieci w różnym wieku. Jako młoda mama, z pewnością doskonale rozumiesz kobiety oczekujące potomstwa jak i rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom, wszystko, co najlepsze. W takim razie wykorzystaj tę wiedzę w praktyce! Otwórz sklep internetowy z ubrankami i/lub zabawkami dla maluszków.

3. Agnes Cosmetics

agnes cosmetics

Przed Tobą już ostatnia inspiracja na sklep internetowy. Tym razem prezentujemy witrynę z asortymentem, uwielbianym przez większość kobiet. Agnes Cosmetics to oczywiście e-sklep z kosmetykami. Jeśli interesujesz się trendami w makijażu i szeroko pojętą kosmetologią, możesz założyć sklep internetowy z kosmetykami. Pamiętaj jednak, że w obrębie tej branży możesz wybrać sobie jedną specjalizacje, np. kosmetyki naturalne.

Mam nadzieję, że ten tekst zainspiruję Cię do otwarcia sklepu internetowego. Pamiętaj, że zasługujesz na własny biznes i poczucie satysfakcji z wykonywanej pracy! Chcesz się dowiedzieć więcej na temat handlu w sieci? W takim razie zapraszamy Cię na bloga Sky-Shop.pl. Możesz również przetestować oprogramowanie Sky-Shop.pl przez 14 dni za darmo!