Zeolit – wulkaniczne panaceum

Detoks, oczyszczanie, odtruwanie organizmu. Z jednej strony poziom naszej świadomości dotyczącej zdrowia wzrasta, stale się edukujemy, dokształcamy. Wystarczy włączyć telewizor odczekać kilka minut i na ekranie z pewnością pojawi się ekspert w dziedzinie zdrowia, odkrywca bądź badacz nowej choroby (bardzo groźnej i rzecz jasna – której potencjalnymi nosicielami jesteśmy właśnie my). Z drugiej strony liczne doniesienia na temat niekompetentnych, domorosłych specjalistów w dziedzinie medycyny alternatywnej napełnia nas niechęcią. Można nawet powiedzieć, że strachem.

zeolit

Nie o to chodzi. Nie po to zależy nam na tym, aby o siebie dbać. Dla nas rozwiązaniem staje się Natura: proste, może nawet mniej znane sposoby na zdrowie i urodę. To co przychodzi do nas z Natury, nie może być złe, jeśli tylko będziemy to stosować rozważnie.

Ostatnio nasz znajomy opowiedział nam o ciekawym minerale znajdującym szerokie zastosowanie w oczyszczaniu organizmu oraz leczeniu wielu, często ciężkich chorób – zeolicie. Zachwyceni licznymi zastosowaniami, skutecznością i szybkością działania zaczęliśmy szukać. Jak to ktoś mądry powiedział: nauka mądrym okiem spogląda na Naturę…

Zeolit to minerał wulkaniczny. Nasze pędzące życie powoduje, że niezwykle często sięgamy po ułatwienia i używki: alkohol, suplementy diety, chemia, niedbałość w sporządzaniu jadłospisu i potraw. Stres, stres, stres… W konsekwencji system odpowiedzialny za obronę i detoksykację organizmu przestaje działać i przy wzmocnionym stresie oksydacyjnym komórki obumierają szybciej niż jest to naturalnie zaplanowane (stres oksydacyjny to brak równowagi w gospodarce tlenem w naszym organizmie, mający wpływ na procesy detoksykacyjne). Nie trudno zauważyć, że chorujemy częściej niż nasi dziadkowie, a na prowadzenie idealnie zdrowego trybu życia nie mamy już chyba szans. Zeolit (klinoptylolit) swoje szczególne właściwości uzyskane zawdzięcza licznym wolnym przestrzeniom (mikroporom) w strukturze siatki kryształów. Wciąga wszystko co nasz organizm skumulował w sobie, a następnie jest wydalany z organizmu w ciągu kilku godzin.

Ybrayym Esenov zeolit

Zeolit jest minerałem wulkanicznym: występuje na Kubie, Słowacji oraz Rosji. Zdolność lecznicza oceniana jest na podstawie zawartego w zeolicie klinoptylolitu. Im więcej tym większa wartość lecznicza. Rzecz jasna należy zwrócić uwagę na jakość i tym zeolitu, bo ten aby być skutecznym musi zawierać aż 80%-95% klinoptylolitu. Jest dość drogi, bo często opakowania o pojemności 0,1 kg kosztują kilkadziesiąt zł. Wierzymy, że u nas w Polsce również zostanie dostrzeżony.

Zeolit ma niezwykle szerokie zastosowanie: służy do produkcji setek preparatów stosowanych w rolnictwie, weterynarii, medycynie, przemyśle spożywczym i oczyszczania wód. Stosuje się go na przykład w akwarystyce, produkcji żwirku dla kotów, a także w budownictwie. Minerał ma zróżnicowaną barwę od białej do bladozielonej i różowej, w zależności od dodatków innych minerałów. Jak zwykle czystsza forma jest lepsza.

Ma znaczną siłę absorpcji metali ciężkich, toksyn, radionukleidów i wolnych rodników. Oczyszcza wręcz ekspresowo. Wiemy, ze do wszelkiego rodzaju „cudownych środków” należy podchodzić sceptycznie i zawsze przypominamy o upewnieniu się u znajomego lekarza, czy w naszym indywidualnym przypadku nie ma przeciwwskazań!

Zeolit zawiera: tlenki magnezu, manganu, sodu, wapnia, żelaza, potasu, tytanu i krzemu.

Zastosowanie w wielu dziedzinach jest imponujące, my skupimy się na zbawiennym wpływie na organizm, w szczególności zaś na jego oczyszczanie i stabilizowanie. O licznych zastosowaniach można ksiażki pisać (i słusznie), dlatego znaleźliśmy dla Was najprzydatniejsze i najbardziej praktyczne wskazówki:

  1. Detoksykacja organizmu – ułatwia usuwanie metali ciężkich, pestycydów, mikotoksyn, wolnych rodników. Pomaga złagodzić skutki napromieniowania, chemioterapii i leczenia antybiotykowego, a także długotrwałego przyjmowania leków, długotrwałego leczenia.

  2. Przyczynia się do utrzymania optymalnego poziomu pH krwi pomiędzy 7,35 i 7,45, który jest optymalny dla skutecznej obrony komórek nerwowych .

  3. Pomaga w zwiększeniu stabilności systemu odpornościowego.

  4. Ma niesłychanie szerokie zastosowanie w pielęgnacji i leczeniu przypadłości związanych ze skórą: usuwa egzemy, zaczerwienienia, chroni przed promieniowaniem UV, korzystnie wpływa przy łojotoku i zwiększa wilgotność skóry. Wpływa leczniczo na grzybicze zapalenia skóry, śluzówki, paznokci. Pomaga w gojeniu ran wskutek uszkodzeń ciała, przy wrzodach. z uwagi na silną absorpcję wody w wielu rodzajów chorób skórnych na przykłąd w łuszczycy, opryszczkach, łojotokowych zapaleniach skóry.

  5. W leczeniu onkologicznym oraz w okresie rekonwalescencji po przebytej chorobie nowotworowej: na przykład przy czerniaku złosliwym. A także raku jajników, szyjki macicy, piersi, prostaty, wątroby i śledziony, płuc, kości, pęcherza moczowego, języka, tarczycy, przełyku, niektórych rodzajach raka mózgu, nerek, naczyń krwionośnych, nowotworów aktywnych immunologicznie, przy leukemii, chłoniakach, mięsakach. Warto dodać tu, że u pacjentów stosujacych chemioterapię, pomaga na późniejszym etapie dezaktywować szkodliwe substancje radioaktywne.

  6. Stabilizuje i poprawia krążenie, ciśnienie krwi, stan tętnic. Wspomaga regenerację serca na przykład po zawale.

  7. Stabilizuje aktywność gruczołów hormonalnych, szczególnie działa na gruczoły limfatyczne, a także glikoregulację w cukrzycy.

  8. Wspomaga leczenie chorób reumatoidalnych, układu moczowego, a także przy zapaleniu wątroby i marskości wątroby, zmniejsza opuchliznę, hemoroidy, rozszerzone naczynka włoskowate (kapilary)

  9. Usuwa bezsenność, nerwice i depresje, pomaga tez w leczeniu padaczki, choroby Alzcheimera, schizofrenii i choroby Parkinsona, jak i początkowej fazy stwardnienia rozsianego i tzw. nużliwości mięśni (myasthenia gravis). Przyspiesza poprawę stanu po wielkim wysiłku psychicznym i łagodzi ból po wysiłku fizycznym

  10. Wiele innych. Serio.

Zeolit jest nietoksyczny, jest naturalną substancją , jest usuwany z organizmu razem z toksynami. Wiele mówi się o tym, że nie można go przedawkować, ale warto zwrócić uwagę na skutki działania substancji silnie absorbujących: odwodnienie. Warto przy detoksie zeolitem przyjmować więcej płynów niż zwykle i uważnie obserwować swój organizm. Entuzjaści tego minerału zapewniają, ze jego działanie staje się odczuwalne już w kilka dni po rozpoczęciu kuracji. Jest aktywny w ciągu 4-6 godzin w organizmie.

Christopher Campbell zeolit

Jak to zrobić? Jak zacząć?

Dawkowanie naturalnego Zeolitu w proszku:
Spożywać 3 razy na dziennie 1 łyżeczkę proszku wymieszanego w szklance wody i 30 minut przed jedzeniem lub 1 godzinę po jedzeniu. Nie należy pić gęstego osadu z dna! Pojedyncza dawka to mała łyżeczka czystego zeolitu.

Gdzie kupić?

Dobre pytanie. Źródeł jest niewiele, a sam zeolit do najtańszych nie należy. Jednak jego coraz szerzej omawiane działanie to bardzo interesujący kierunek:

http://www.zeolit-polska.pl/

http://bit.ly/2alcPTo

Zdjęcia: www.unsplash.com oraz www.zeolit-polska.pl