UBIERZ SIĘ W UŚMIECH

Ktoś mądry powiedział, że to co nosimy na twarzy jest ważniejsze od ubrań, które nosimy na grzbiecie!

Życie jest dużo łatwiejsze, kiedy przyjmujesz wszystko z uśmiechem – to fakt. Jak jednak nie myśleć negatywnie, kiedy co miesiąc humor psuje ci kredyt, na uczelni mnóstwo zajęć, nie możesz znaleźć pracy, czujesz się samotny, a twoja dieta w ogóle nic nie daje? Czy da się być pozytywnym, wiodąc życie z problemami?

Niestety, nasz mózg szybko przyzwyczaja się do negatywnych myśli i potem odtwarza je w nieskończoność. Dlatego,kiedy spada ci nastrój, bo sprawy nie układają się dobrze, nie poddawaj się, tylko wykorzystaj ten czas do wzrostu wewnętrznej mocy.

Wszyscy wiemy o tym, że złe dni same przychodzą a dobrego humoru to my musimy sobie poszukać. Decyzja leży w naszych rękach, ponieważ dobre dni muszą być przez kogoś stworzone, albo nie pojawią się wcale.

Jeśli nie miałeś wczoraj dobrego dnia, spróbuj zorganizować sobie go dzisiaj. Z całą pewnością nie wszystkie złe momenty są z twojej winy. Życie jest nagromadzeniem okoliczności na ścieżce usłanej nie różami, lecz raczej ich kolcami.

Dlatego też musisz to zaakceptować i założyć, że fakt, iż przytrafia ci się dobry dzień jest w dużej części kwestią podejścia. Możesz ustawić sytuacje w której weźmiesz udział, możesz uniknąć bycia wiecznie zdenerwowanym, możesz być przyjazny, zamiast być zgorzkniałym i możesz wreszcie przestać pozostawiać wszystko na ostatnią chwilę.

Negatywne myślenie powstrzymuje ludzi od dostrzegania pojawiających się pozytywów. Zupełnie, jakby te osoby miały pewnego rodzaju okulary z filtrem, przepuszczające tylko negatywne rzeczy, na przykład wyolbrzymiając problemy i pomniejszając własne sukcesy, prowadząc tym samym do spadku motywacji i zwiększenia cierpienia.

Można mówić: a ja mam gorzej, jak mam się cieszyć, skoro jestem chory, moja mama jest chora, mam kredyt, nie mam pieniędzy, nie mogę znaleźć pracy, jestem samotny – ale każdy z nas ma swój własny krzyż i nie możesz mówić, że ty masz gorzej od innych, bo coś tam.

Tak naprawdę nie wiesz nigdy do końca, z czym zmaga się drugi człowiek i czy naprawdę ma gorzej. Zamiast tego pomyśl, ile fajnych rzeczy posiadasz, ale ich nie dostrzegasz!

Krótko mówiąc, powiedz sobie, że dzisiaj może być cudowny dzień i rób wszystko, żeby tak się stało. Bo każdy zły dzień, można nieco rozchmurzyć.

Oczywiście to jasne, że trudności nie skończą się jutro czy pojutrze. Być może ten negatywny stan umysłu nie potrwa krótko, ale przyjmij do wiadomości, że nie jest wieczny 🙂

Gdy się czymś martwisz i czujesz, że twoje martwienie wcale ci nie pomaga, idź na dobry film lub koncert. Kup coś ładnego do domu, chociażby kwiaty albo olejek do aromaterapii lub pooglądaj album ze sztuką, którą lubisz.

Zacznij myśleć o sprawach innych ludzi – brak koncentracji na swoich problemach zdecydowanie pomaga! Jeśli zagłębisz się w świat bliskich ci osób, zmieni się twoja perspektywa, nie będziesz już z problemem sam.

Przy okazji pozbywania się negatywnych myśli – rozejrzyj się dookoła… Zobacz, co wokół ciebie zasługuje na docenienie. Powody do wdzięczności znajdują się bardzo blisko ciebie.

Zapamiętaj, że szczęście jest wyborem.

Jak powiedział kiedyś Abraham Lincoln: „Większość ludzi jest na tyle szczęśliwa, na ile się na to sami zdecydują. Mamy do wyboru szczęście i smutek. Wybierz szczęście, aby pięknie uzupełnić uśmiechem swoje życie.”

Jeśli zmienisz nastawienie – wszystko nagle zacznie się układać. Podchodząc pozytywnie do życia, zaczyna ci się chcieć coś zmieniać i robić więcej, a wtedy o sukces nie trudno. Wręcz przeciwnie: on sam wpada do kieszeni. Wdzięczność za to, co mamy i nadzieja na przyszłość pomoże w zmaganiach z samym sobą.

 

Celina Szumska – Pomaga Wam odnaleźć siebie, uwierzyć we własne możliwości i ruszyć do przodu,  specjalizuje się w life coachingu, a zwłaszcza w relacjach partnerskich, rodzicielskich,  odnajdowaniem równowagi pomiędzy pracą (kariera i ambicja) a życiem prywatnym (zdrowie, rozrywka, rodzina, duchowość). Pamiętajcie – sukces sukcesowi nie jest równy! dla jednego z Was sukcesem będzie nauczenie się otwartego mówienia o własnych oczekiwaniach i nauczenie się wymagania od innych, a dla drugiego sukces, to przejście z odpornością przez trudne sytuacje życiowe (rozwód, zdrada, zmiana pracy itp). http://projektsukces.eu/coaching-indywidualny/

Prowadzi warsztaty otwarte oraz szkolenia i warsztaty zamknięte w firmach i szkołach licealnych. Tu specjalizuje się z kompetencji menedżerskich, asertywności, poczucia własnej wartości, kreatywności itd. Szczegóły są tutaj: http://projektsukces.eu/szkolenia/

Jest mediatorem sądowym i specjalizuje się w zawieraniu ugód rozwodowych, majątkowych, rodzicielskich oraz gospodarczych. Mediacje to krótsza i prostsza droga rozwiązania sporu. Wszystkie ugody jakie zawrzecie, są składane do Sądu i tam zatwierdzane (przeważnie zaocznie więc nawet nie pójdziesz do sądu ). Nie ma potrzeby prowadzić wieloletnich spraw sądowych, zatrudniać adwokatów, zgłaszać świadków itd. A kluczową zachętą są koszty – ułamek kosztów spraw sądowych i adwokatów! Szczegóły są tutaj: http://projektsukces.eu/mediacje-rodzinne/  oraz tu: http://mediacje24.eu/

Razem z Dorotą Pawelec prowadzi projekt odnowy Kobieta Od Nowa, a także Fundację Życie Od Nowa, której jest wiceprezesem.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+