ROZWÓD BEZ LĘKU – ZAPRASZAMY NA SZKOLENIE

 

Jesteś przed rozwodem  lub w trakcie? A może już po rozwodzie, ale nie wszystko zostało ustalone? Marzysz, aby przetrwać ten ciężki czas z podniesionym czołem i znaleźć najlepsze rozwiązania. Zapraszamy na szkolenie!  

Czas rozstania często wiąże się z silnymi  emocjami. Jak nabrać dystansu, by wypracować konstruktywne rozwiązania na dłuższą metę, zapewnić dobro dzieci i utrzymać zdrowe relacje z byłym partnerem, jak na zdrowych zasadach podzielić się majątkiem? 

Z pewnością lepiej jest zachować w dłuższej perspektywie zdrowe relacje i poprawnie funkcjonować po rozwodzie. Niestety nie zawsze to się udaje. Oszustwa, przemoc każdego rodzaju, zdrada , to tylko tylko niektóre z przyczyn rozwodów. Jednak niezależnie od tego, co jest przyczyną, każdy dzień w tym trudnym okresie rozstania, to zmęczenie psychiczne powodujące niejednokrotnie brak wiary w możliwość rozwiązania problemu po swojej myśli.

„on/ona mnie zniszczy…” „Nie dam rady….” „Już nie mam siły….” „nie wiem jakie mam prawa”  – ile razy padło w Twojej głowi to pytanie?

A teraz…. wyobraź sobie, że potrafisz poradzić sobie w tej trudnej sytuacji! Masz siłę zmierzyć się z trudnościami i szybko stanąć na własnych nogach! Tak będzie 🙂

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla wszystkich tych, którzy chcą mieć siłę i wsparcie w trudnym czasie rozwodu. Na co dzień nie mają wiedzy, ogarnia ich lęk o przyszłość i świadomość braku znajomości prawa. Szkolenie jest prowadzone prostym i zrozumiałym językiem. Przechodzimy od pracy nad sobą i zwiększeniem świadomości siebie i problemu – do uświadomienia kruczków prawnych, z których można korzystać podczas rozwodu, a które nie są powszechnie wykorzystywane z powodu ich nieznajomości. Stąd bierze się „władza” jednej strony nad drugą i częste wypowiedzi „ja cię zniszczę”. Nie można dać się zniszczyć – trzeba się dowiedzieć jakie mam prawa i co może druga strona. 

Czego dzięki szkoleniu można się nauczyć?

Konflikty rozwodowe nie prowadzą do spokoju psychicznego, a na tym szkoleniu uczestnicy nauczą się jak i o czym rozmawiać z drugą stroną w tym trudnym czasie. Jak dodać sobie siły i przetrwać w czasie rozwodu. Ponadto, poszerzą wiedzy o przepisach, co pomoże im skutecznie bronić własnych praw. Pozwoli to na wiarę w siebie i świadomość podejmowanych kroków. 

To nie jest szkolenie dla prawników – to szkolenie dla osób nie związanych z prawem, które nie rozumieją trudnego języka przepisów i nie wiedzą jak je wykorzystać dla siebie, nie mają pieniędzy na adwokatów ani siły do walki. Dowiedzą się jak wspierać dzieci w trakcie rozwodu i jak stworzyć przyjazny plan opieki. Poznają też tajniki mediacji, aby szybko i sprawnie doprowadzić do zamknięcia sporu z korzyścią dla siebie.  

Agenda szkolenia:

10:00 – 11:30 Jak wyjść z sytuacji konfliktowej i obronić własne zdanie – uczestnicy pracują na własnych przykładach i opracowują rozwiązania

11:30 – 11:45 przerwa

11:45 – 12:15 jak wzmocnić siebie i nie poddać się w konflikcie  – praca warsztatowa

12:15 – 12:30 przerwa

12:30 – 14:00 przepisy kodeksu a życie – jak pomóc sobie w rozwiązaniu sporu: orzekania o winie, rozdzielnosc majątkowa, podział majątku, opieka nad dziećmi. Praca na konkretnych przykładach uczestników – pytania i wnioski

14:00 – 14:15 przerwa

14:15 – 15:00 metody rozwiązywania sporów i uzyskania porozumienia pozasądowego. 

Jeśli potrzebujesz jakichkolwiek dodatkowych informacji, zadzwoń pod nr 517 657 579 – odpowiemy chętnie na wszystkie pytania. W cenie szkolenia przewidziany jest serwis kawowy. Zarezerwuj miejsce dla siebie 😊  

Prowadzący:

Celina Szumska – Mediator Stały przy Sądach Okręgowych, posiadający specjalizację w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa cywilnego i gospodarczego. Prowadzi mediacje w sprawach rozwodowych i majątkowych oraz w sprawach cywilnych. Certyfikowany coach i trener rozwoju osobistego.

Pomaga rozwiązywaniu konfliktów rozwodowych związanych z orzekaniem/nie orzekaniem o winie, opieką nad dziećmi i podziałem majątku. Wspiera w odkryciu i przezwyciężeniu barier utrudniających realizację założonych celów. Prowadzi treningi mentalne dla osób w trudnych sytuacjach życiowych i zawodowych, coachingi indywidualne oraz warsztaty rozwoju osobistego.

Prowadzi fanpage „Projekt sukces”  https://web.facebook.com/coachingprojektsukces/ oraz „Mediacje – szybki rozwód, podział majątku, rozstrzygnięcie sporów” https://web.facebook.com/mediacje24/

TU możesz kupić bilety na SZKOLENIE 

 

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+