IDŹ WŁASNĄ DROGĄ

 

Kiedy przestanę o nim/niej myśleć?”, „kiedy przestanie boleć?”, „jak długo będę z tego wychodzić?”… Takie pytania często od Was słyszę…

Wychodzenie z trudnych relacji to proces – nie da się tego przeprowadzić jak za dotknięciem różdżki. Przecież trwaliście w tym związku długi czas, więc dlaczego chcecie wyjść z niego emocjonalnie w ciągu jednego dnia? Tak się nie uda – trudna prawda, ale prawda.

Trzeba to zrozumieć i podjąć działania zmierzające do udzielenia pomocy samemu sobie a nie rezygnować, tylko dlatego, że droga jest trudna kto nie ruszy w drogę ten nie osiągnie celu

Co najważniejsze – to nigdy nie spotkałam osoby, którą podjęcie tych kroków w jakiś sposób zawiodło!!! Zawsze widziałam tylko radość wynikającą z uwierzenia w siebie i swoje możliwości! Radość z bycia sobą i zaprzestania walki o niemożliwe!

Oczywiście, znacznie łatwiejsze jest poszukiwanie źródła szczęścia poza sobą niż poddanie się wewnętrznej dyscyplinie, odkrycie własnych zasobów, uczenie się, jak wypełnić pustkę wewnątrz a nie na zewnątrz. Lecz dla tych, którzy są wystarczająco umęczeni lub zdesperowani by poprawić swoje życie, jednym słowem – dl tych którzy naprawdę chcą zmienić siebie – droga do wyzdrowienia stoi otworem.

Świadomość, jak przebiega ten proces pozwoli Wam spojrzeć na jakim etapie jesteście i ile macie do końca drogi, gdzie będzie czekać na Was zwycięstwo nad sobą i swoimi problemami.

Jak wygląda proces zmiany świadomości?

Stan zero to przyznanie się do klęski .. Potem jest już tylko łatwiej od początku do końca zmiany proces ten wygląda następująco:

1) potrzeba szukania pomocy
2) zdawanie sobie sprawy z własnej bezsilności
3) początek świadomości, że można się wyleczyć
4) początek uczestniczenia w różnych programach pracy z emocjami (coaching, terapia)
5) poszukiwanie podobnych osób, które chcą wyjść z kryzysu (grupy terapeutyczne)
6) początek prawidłowego myślenia
7) początek nowych nadziei
8) skupianie się bardziej na sobie niż na partnerze/ce
9) zmniejszanie strachu przed nieznaną przyszłością
10) docenianie nowego sposobu życia
11) powrót szacunku do siebie
12) leczenie się z uzależnienia (jedzenie, alkohol, zakupy… itd.)
13) zanika chęć ucieczki – wzrasta umiejętność mówienia „nie”
14) regularna praca w programach pracy z emocjami (kontynuacja pkt 4)
15) niezgoda na brak odpowiedzialności partnera/ki
16) wzrasta realistyczne myślenie
17) rozwój zdrowych zainteresowań sobą
18) nowi przyjaciele doceniają wysiłki
19) odrodzenie się ideałów i rozwój duchowy
20) nowy krąg prawdziwych przyjaciół
21) uznanie własnych postępów
22) wzrost kontrolowania uczuć
23) zmniejszająca się potrzeba kierowania innymi
24) powolne odzyskiwanie zaufania do siebie
25) odzyskiwanie zaufania u dzieci
26) dbałość o wygląd zewnętrzny
27) satysfakcja niezależna od zachowania partnera/ki
28) dalszy ciąg pracy nad sobą
29) lepsze perspektywy życiowe
30) sukces 

Jak widzicie – droga jest prosta choć niełatwa. Dbamy o to, aby przyświecała Wam myśl, że „wyleczenie ze związku” jest sprawą najważniejszą i nie obejdzie się bez pracy nad własnym rozwojem duchowym! Przestańcie kierować i rządzić innymi – to ich życie i niech sami o nie dbają. Macie swoje życie i zadbajcie o siebie!

Nie dawajcie się wciągać w żadne rozgrywki, przyjrzyjcie się odważnie swoim problemom i słabym stronom! Dbajcie o rozwój osobisty! Stańcie się choć trochę egoistami … w dobrym tego słowa znaczeniu.

 

Celina Szumska – Pomaga Wam odnaleźć siebie, uwierzyć we własne możliwości i ruszyć do przodu,  specjalizuje się w life coachingu, a zwłaszcza w relacjach partnerskich, rodzicielskich,  odnajdowaniem równowagi pomiędzy pracą (kariera i ambicja) a życiem prywatnym (zdrowie, rozrywka, rodzina, duchowość). Pamiętajcie – sukces sukcesowi nie jest równy! dla jednego z Was sukcesem będzie nauczenie się otwartego mówienia o własnych oczekiwaniach i nauczenie się wymagania od innych, a dla drugiego sukces, to przejście z odpornością przez trudne sytuacje życiowe (rozwód, zdrada, zmiana pracy itp). http://projektsukces.eu/coaching-indywidualny/

Prowadzi warsztaty otwarte oraz szkolenia i warsztaty zamknięte w firmach i szkołach licealnych. Tu specjalizuje się z kompetencji menedżerskich, asertywności, poczucia własnej wartości, kreatywności itd. Szczegóły są tutaj: http://projektsukces.eu/szkolenia/

Jest mediatorem sądowym i specjalizuje się w zawieraniu ugód rozwodowych, majątkowych, rodzicielskich oraz gospodarczych. Mediacje to krótsza i prostsza droga rozwiązania sporu. Wszystkie ugody jakie zawrzecie, są składane do Sądu i tam zatwierdzane (przeważnie zaocznie więc nawet nie pójdziesz do sądu ). Nie ma potrzeby prowadzić wieloletnich spraw sądowych, zatrudniać adwokatów, zgłaszać świadków itd. A kluczową zachętą są koszty – ułamek kosztów spraw sądowych i adwokatów! Szczegóły są tutaj: http://projektsukces.eu/mediacje-rodzinne/  oraz tu: http://mediacje24.eu/

Razem z Dorotą Pawelec prowadzi projekt odnowy Kobieta Od Nowa, a także Fundację Życie Od Nowa, której jest wiceprezesem.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+